TARNÓW - Galicyjskie miasto

wycieczka Tarnów TARNÓW -  kto choć raz zobaczył Tarnów, nie potrafi się oprzeć urokowi jego galicyjskiej atmosfery. To nie tylko wyjątkowa uroda Starego Miasta, w którym zachowały się uliczki w średniowiecznym planie, gotyckie i renesansowe budowle, fragmenty murów obronnych. To także szczególny duch, który odróżnia stare grody południa od reszty Polski.

BROWAR OKOCIM - to ponad 150 letnia tradycja, ważenia piwa na ziemiach polskich. Niegdyś był to największy producent złotego trunku w Polsce. Do dnia dzisiejszego browar działa w dawnych budynkach, które pochodzą z XIX i XX wieku. Odwiedzając te wyjątkowe miejsce każdy z uczestników pozna historię tego miejsca, zapozna się z procesem ważenia piwa oraz będzie mógł skosztować brzeskiego trunku podczas degustacji. 

Czytaj dalej >

Kędzierzyn Koźle / Ujazd

Wycieczka - ujazd

Ujazd - to jedno z najstarszych miast w Polsce. Niegdyś należało do biskupów wrocławskich. Dziś można zwiedzać tu romantyczne ruiny zamku biskupów. 

Sławięcice - to miejscowośc niegdyś należąca do grafów von Hoym i książąt Hohenlohe, wybudowany w 1716 roku na wzór pałacu Wersalskiego był jednym z najpiekniejszych w Europie ! Podczas II wojny światowej mocno ucierpiał, a w 1948 roku ludność PRL rozebrała resztę murów.
Do dziś zachował się romantyczny, ponad 200 letni park pałacowy. 

 Kędzierzyn Koźle - dawne księstwo należące do Piastów Śląsk. Dawno temu bogata i ważna miejscowośc na mapie Śląska. Twierdza - Miasto za panowania austriaków i prusaków. Dzis to zapomniana perełka turystyczna, niedaleko Gliwic, która kryje pełno ciakwych historii i obiektów zabytkowych. 

Czytaj dalej >

MEANDRY ODRY

   MEANDRY ODRY - wiele atrakcji położone w jednym powiecie. A mowa o ziemi raciborskiej.

Czytaj dalej >

pałac Krowiarki - czeska Opawa

 

 

Krowiarki to miejscowość znana w całym wojewódźtwie śląskim z malwniczych i romantycznych ruin pałacu. XIX-wieczny pałac należał do wielkich rodów takich jak: Strachwitz, Gaschin i Donnersmarck. Dziś przyjeżdżają tutaj tłumnie młode pary na sesje zdjęciowe a turyście uchwycić piękny pałac w obiektywie aparatu.

Opawa to nieformalna stolica Śląska Cieszyńskiego w Republice Czeskiej. Miasto o bardzo bogatej historii, które przyciąga licznych turystów.
Stare miasto to liczne zabytki z okresu Baroku i Neorenesanu.
Liczne pałace i zamki czynią z miasta mekką turystyki przyjazdowej !

Czytaj dalej >

czeska Ostrawa

 Ostrawa - wycieczki
Ostrawa duży ośrodek gospodarczy i administracji. To tutaj znajduje się granica między takimi krainami jak Śląsk i Morawy. Niegdyś część miasta należała przez długi czas do Śląskich Piastów. Dziś miasto przyciąga rzesze turystów z Czech, Polski i Słowacji. Ostawa posada wiele zabytków które warto odwiedzić, podczas wizyty u południowych sąsiadów.
Zamek orawski, znane na całe Czechy ZOO wraz z ogrodem botanicznym, stary ratusz wraz z rynkiem zabudowany kamienicami XIX i XX wiecznymi, katedra Boskiego Zbawiciela to i wiele więcej ma do zaoferowania czeska Ostrawa. 

Czytaj dalej >

Warszawa - królewska wizyta w stolicy

warszawa - śląsk  Stolica Polski to jedno z niewielu miast, które zmienia się w bardzo szybkim tempie.
Połączenie niesamowitej historii, ciekawych miejsc oraz nowoczesnych budowli i rozwiązań, sprawia, że Warszawę odkrywamy ciągle na nowo.
Nasz wyjazd skierowany jest do wszystkich którzy chcą zobaczyć stolicę Polski zarówno pod kątem historycznym, ale też ujrzeć nowoczesne obiekty.
Cały ten czas spędzimy w miłej atmosferze i spokojnym tempie zwiedzania z przewodnikiem.

Czytaj dalej >

Mysłowice - pruskie miasto graniczne

Mysłowice - wycieczka

Mysłowice jako małe miasteczko powstało w XIII wieku.
Miasto na wszech miar pełne ciekawostek, zabytków i interesujących historii. 

Najdalej wysunięte duże miasto w dawnych Prusach na wschód. To tu znajdowała się granica między trzema zaborcami. 
Starówka miasta jest jedną z najdłuższym w Polsce, mierzy ponad 2 kilometry długości. 

Znajdowała się tutaj jedna z większych stacji emigracyjnych w Europie !
Mysłowice to także miejsce w którym znajduje się Centralne Muzeum Pożarnictwa, największy tego typu muzealny obiekt w kraju. Prezentuje bogate z biory z przestrzeni stuleci.   

 

Czytaj dalej >

Małujowice - Brzeg

 

Rejony Brzegu na opolszczyźnie obfitują w liczne atrakcje.
Piekne krajobrazy, unikalne zabytki takie jak kościelne polichromie średniowieczne, zamki i pałace, urokliwe miasteczka to i wiele więcej czeka na turystów podczas tej niesamowitej wycieczki.

Odwiedź Brzeg i Małujowice i poczuj średniowieczną atmosferę
z czasów Śląskich Piastów.
 

Czytaj dalej >

Wadowice - Zator

Wadowice - wycieczki dla wszystkich   WADOWICE i ZATOR to krainy związane od wieków z małopolską, ziemiami polskimi. Warto odwiedzić te dwie miejscowości z kilku powodów. Piękne widoki , liczne stawy w których choduje się najlepsze karpie w Polsce, ciekawa histroia związana z magnackim rodem Potockich oraz Karolem Wojtyłą późniejszym papieżem Janem Pawłem II. Warto na chwilę przysiąść w jednej z licznych kawiarenek w centrum miasta, kosztując sławnych wadowickich kremówek.

Czytaj dalej >

Częstochowa - historyczne miasto

 

Częstochowa leży na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej nad Wartą. 
Historycznie należy do Małopolski. W mieście znajduje się kościół i klasztor
na Jasnej Górze z cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej - główny ośrodek kultu maryjnego w Polsce.
Z tego powodu Częstochowa uznawana jest za duchową stolicę Polski.
Miasto pełne jest licznych zabytkowych kamienic czy pałaców. 
To także miejsce gdzie znajduje się Muzeum Kopalni Rud Żelaza a także unikatowa fabryka zapałek wpisana na Szlak Zabytków Techniki.

   

Czytaj dalej >

Jastrzębie Zdrój - czeska Karvina

 


Jastrzębie Zdrój - wycieczka dla seniorów 

Jastrzębie Zdrój - miasto liczące dziś nełna 90 tys. mieszkańców, kojarzone głównie z budownictwem PRL oraz licznymi kopalniami.
Lecz jest to także dawny ośrodek uzdrowiskowy
Do dnia dzisiejszego zachował się zabytkowy układ zdrojowy z budownictwem sanatoryjnym z przełomu XIX/XX wieku.
Piękny park zdrojowy oraz tężnie solankowe. 

Karvina - to jedno z większych miast w Czechach, z bogata historią związaną z książętami Śląskimi rodu Piastów. Dziś możemy podziwiać idealny, zachowany układ starówki, zabytkowe kamienice, park pałacowy oraz dawny zamek.

Czytaj dalej >

KATOWICE - zabytkowe osiedla + kopalnia WUJEK

Wycieczka do Katowic - najtaniej 

KATOWICE - dziś stolica województwa śląskiego, centrum przemysłu i biznesu. Niegdyś osada, wioska. Dziś młode, prężnie rozwijające się miasto z ogromną ilością zabytków, muzeów i miejsc, które nalezy znać a także odwiedzić. 

Giszowiec i Nikiszowiec najbardziej znane zabytkowe dzielnice na Śląsku. Tworzą niesamowity klimat przenosząc turystów w okres rozwoju industrializacji. 

Kopalnia Wujek - Muzeum, to sól śląskiej ziemi, opowiadająca trudną historię czasów komunizmu. 

Zachwyć się stolicą śląskiego od nowa ! 

Czytaj dalej >

7.12.2019 (sobota) BRNO - Jarmark Świąteczny

Jarmarki Brno BRNO - historyczne miasto i twierdza. Od XVII wieku formalna stolica Moraw. Dziś pomimo upływu setek lat, tutejsze Jarmarki Świąteczne zachowały wyjątkową świąteczną atmosferę.
Na czterech placach Brna będziemy mogli podziwiać piękne szopki betlejemskie i wspaniale przystrojone choinki, a na świątecznych straganach kupić rozmaite wyroby rzemieślnicze oraz spróbować przysmaków regionalnych i delektować się gorącym miodem pitnym czy grzanym winem.

Czytaj dalej >

 

mgr Radosław Krawczyk
pilot wycieczek, właściciel

+48 531 238 750
raditur.pl@gmail.com


         Firma Turystyczno - Szkoleniowa
        RADITUR   R. Krawczyk
       ul. Polna 16   Gliwice 44-100
      NIP: 631-25-05-115

           BĄDŹMY W KONTAKCIE